Моніторинг якості сигналу синхронізації в мережах операторів зв'язку

  Моніторинг якості сигналу синхронізації в мережах операторів зв'язку
29.11.2004

Спільно з компанією "ІСТ" розпочато проект по створенню програмно-апаратної системи для контролю вандера в мережах операторів зв'язку.

Загальний підхід до процедури контролю вандера наступний. Система складається з WMS-8 сервера (обладнання і програмного забезпечення), датчиків, встановлених на місцях де необхідно здійснювати контроль, і клієнтського програмного забезпечення WMS-8. WMS-8 сервер і датчики повинні бути включені в єдину IP-мережу (звичайно це корпоративна Ethernet LAN). Стандартні комп'ютери з клієнтським WMS-8 програмним забезпеченням повинні бути підключені в єдину мережу з сервером.

Сигнал TIE що контролюється (визначений в ITU-T G.810) постійно вимірюється і сберігається в системну базу даних. За замовчуванням інтервал TIE 1 секунда. Програмне забезпечення WMS-8 сервера розраховує MTIE та TDEV для кожного об'єкта що контролюється протягом кожного наперед встановленого періоду (1 хвилина за замовчуванням) використовуючи масив даних TIE за останній інтервал вимірювання (10 000 секунд за замовчуванням). Після розрахунку значення MTIE та TDEV порівнюються з попередньо вибраними G.823 масками або масками користувача. Даний розрахунок і порівняння в системі WMS-8 називається контролем вандера в фоновому режимі (пасивний режим). Фоновий режим контролю запускається автоматично після включення та завантаження сервера і розглядається як основний режим WMS-8.

Повідомлення WMS-8 про рівень вандера також основані на фоновому режимі контролю. Повідомлення про мінорні помилки MTIE та TDEV генеруються якщо розрахункові значення досягають рівня 90% від шаблону, повідомлення про помилки - якщо значення MTIE або TDEV перетинають лінію шаблону.

Другий режим контролю це контроль по запиту (може бути названий також ручним режимом або активним контролем). Даний метод контролю проводиться час від часу вручну за допомогою запиту з форми Контроль вандера клієнтського програмного забезпечення WMS-8. Даний режим корисний якщо оператору необхідно отримати додаткову інформацію про вандер (наприклад аналіз помилок мережі) для будь-якого об'єкта за будь-який інтервал часу в минулому. Цей режим описаний в інструкції користувача в розділі Контроль вандера.

Комбінація обох режимів контролю дозволяє оператору WMS-8 отримати всю необхідну інформацію про вандер на всіх об'єктах що контролюються.

Див. також. http://dpm-dev.ukrtelecom.ua/offers/sync/monitor
Див. також. http://www.ist.net.ua

 
 

Авиабилеты стоимость avia.ua 

top Э  

 
 

Copyright © Interactive Systems Ltd, 1996-2018

 

Interactive Systems Design Studio Logo